درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for جولای, 2008

آلبوم عكس روستاي آقچري متشكل از 23 عكس از نقاط مختلف روستا مي باشد كه مي توانيد آن را دانلود كرده و مشاهده نمائيد. فقط توجه داشته باشيد كه اين آلبوم به صورت فلش (SWF) بوده و براي مشاهده آن ابتدا بايد نرم افزار فلش پلير را دانلود و نصب كنيد.
بعد از نصب فلش پلير ، مي توانيد فايل آلبوم روستاي آقچري را به راحتي مشاهده كنيد. دقت كنيد فايل را ابتدا از حالت فشرده ZIP خارج (Extract) كنيد و سپس فايل Aqchari-Album.swf را تحت اين نرم افزار يا مرورگر اينترنت خود اجرا نمائيد.

» دانلود آلبوم شماره 1 عكس‌هاي روستا

ماجراي بچه دار شدن مادري پس از چندين سال :
مي گويند زني پس از چند سال ازدواج بچه دار نمي شد ، از قرار اين شخص نذري در امام زاده روستاي آقچري مي كند كه هم اكنون نيز نذر ايشان كه يك لوستر بوده است در امام زاده موجود است. به خواست خداوند نيز اين خانم پس از چند سال صاحب بچه اي شد و نذر ايشان نيز برآورده گشت.
روايت هاي وجود اجنه در روستاي آقچري :
به سراغ يكي از اهالي قديمي روستاي آقچري رفتيم كه از كودكي تا به امروز را در اين روستا گذرانده است، از وي درباره ي وجود جن در اين روستا سوال كرديم. او جواب داد كه در گذشته حدود 30 الي 35 سال پيش اجنه در اينجا وجود داشته اند ولي هم اكنون ديگر نيستند. از او پرسيديم كه چرا در حال حاضر اجنه در روستا نيستند كه در جواب گفت هم اكنون در روستا چراغ و روشنايي وجود دارد و اجنه دوست ندارند به اينجا ها بيايند. وقتي گفتيم كه در گذشته بيشتر در كدام محل ها در روستا اجنه وجود داشته است به الماسي دره و هرزئو اشاره كرد. از وي درباره ي اين محل ها پرسيديم و گفتيم كه چرا در اين محل ها؟ كه وي در جواب سنگين بودن اين محل ها را علت وجود اجنه در گذشته قلمداد كرد.
اما يكي ديگر از اهالي روستاي آقچري به نقل از پدر خود تعريف مي كرد كه پدر بنده در گذشته اجنه را ديده است. از او درباره جزئيات اين موضوع سوال كرديم و وي پاسخ داد كه پدر بنده قسم مي خورد كه در شب زن هايي با موهاي بلند و برهنه ديده است كه در حال رقصيدن و ساز و طبل بودند. پرسيديم كه بعد از اينكه پدر شما آن ها را ديد چه عكس العملي انجام داد كه در پاسخ شنيديم بيلي كه در دست داشت را به زمين انداخت و پا به فرار گذاشت!
در همين رابطه به سراغ يكي ديگر از بزرگان روستاي آقچري رفتيم و در رابطه با وجود اجنه سوالاتي رو پرسيديم كه وي در پاسخ گفت كه در گذشته زماني كه ما كودك بوديم در شب به همراه رفقاي خود به صحرا ها رفته بوديم كه صداي عجيبي كه همانا صداي ساز و طبل بود به گوشمان رسيد. پرسيديم عكس العمل شما چه بود؟ كه گفت آنقدر بسم الله گفتيم و هراسان پا به فرار گذاشتيم و به محض اينكه آفتاب طلوع كرد ديگر صدايي نشنيديم.
يكي ديگر از بزرگان روستا تعريف مي كرد كه در گذشته بزي را ديدم كه به ناگاه از گله جدا شد و پا به فرار گذاشت. وي در ادامه تعريف مي كرد كه هر چه قدر من دويدم به آن بز نرسيدم تا آنكه بز در يك قنات به يك باره ناپديد شد. جالب اينجاست كه هيچ بزي از گله كم نشده است ، وي گفت كه بعداً متوجه شدم كه اين بز به احتمال فراوان از اجنه بوده است.
از بزرگي در رابطه با بختك سوال پرسيديم كه وي پاسخ داد اين موجود در فضاهايي كه به اصطلاح سنگين است در هنگام خواب احساس تنگي نفس مي آورد به طوري كه انگار موجودي روي ما افتاده است. وي تعريف كرد كه اجداد ما مي گويند بختك شانس است و آرزوي ما را برآورده ميكند ! از وي خواستيم كه فضاي سنگين را بيشتر تشريح كند كه گفت در جاهايي كه درخت گردو زياد يافت مي شود نمونه اي از آن است. همچنين وي الماسي دره را نيز سنگين قلمداد كرد.
روايت پيدا شدن گنج در روستاي آقچري !
بزرگان روستا می گویند در زمان های نه چندان دور ، در زیر یک سنگ تقریباً بزرگ گنجی در روستا یافت شده است.
شخصی تعریف می کند که در زمان کودکی ام در این روستا ، همه روزه در اطراف این سنگ مشغول تفریح با آشنایان بودیم ،‌ روزی مثل گذشته به آنجا رفتم و دیدم که زیر سنگ یکی دو متری کنده شده است و کاملاً مشخص بود که یک چیزی از آن جا در آمده است. بعد ها مشخص شد فردی که هنوز مشخص نیست چه کسی است با در دست داشتن نقشه ای قدیمی موفق به کشف این گنج شده است !

روستاي آقچري در غرب تهران واقع شده و 110 كيلومتر از تهران تا اين روستا فاصله است. اين روستا نزديك شهر طالقان و از توابع شهر آبيك در استان قزوين بوده و براي رسيدن به آن بايد از شهر هاي كرج ، هشتگرد و آبيك بگذريم و وارد جاده طالقان شويم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرك زياران و روستاي خوزنان مي‌توان وارد اين روستا شد.
روستاي آقچري تقريباً 50 كيلومتر با استان قزوين فاصله دارد. وجود اماكن ديدني و مردمي خون گرم ، آب و هواي معتدل و از همه مهم‌تر شهداي هشت سال دفاع مقدس بر ويژگي‌هاي اين روستا افزوده است.
موقعيت دقيق اين روستا بعد از زياران مي‌باشد. آقچري در لغت به معناي چراگاه سفيد بوده و يک واژه ترکي است. اين روستا داراي معادن سنگ بوده که سهام داراني را به خود جذب کرده‌ است.