درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for آگوست, 2009

وب سايت روستاي آقچري در شماره 87 (شهريور 1388) ماهنامه دانش و كامپيوتر معرفي گرديد. بدين‌وسيله از مسئولين ماهنامه تشكر و قدرداني مي‌گردد.

آقچري در مجله دانش و كامپيوتر

سايت نشريه : http://www.daneshmagazine.com

گزارشي از تغييرات و حال و هواي جديد امام زاده روستاي آقچري (تاريخ  30 مرداد 1388)

( تصوير 1 – ضريح قديمي امام زاده روستا ، همين ضريح روزي زيارت‌گاه مردم روستا بود ، ولي اكنون به اين روز درآمده است! ) :

گزارشي از تغييرات و حال و هواي جديد امام زاده روستاي آقچري

» در ادامه مطلب، بقيه تصاوير درج شده است.

ادامه مطلب »

در شب ميلاد فرخنده منجي عالم بشريت امام مهدي (عج) و به مناسبت نيمه شعبان، مراسمي در مقابل مسجد امام حسين (ع) روستاي آقچري برگزار گرديد. در اين مراسم آقايان محمد اسماعيل تنكماني و حاج اكبر حامدي مولودي ويژه اعياد شعبانيه خوانده و مردم متقابلاً با قرائت صلوات و دست زدن آن ها را همراهي كردند. در انتها مردم با ميوه، شربت و شيريني پذيرايي شدند.

جشن نيمه شعبان در مقابل مسجد امام حسين (ع) روستاي آقچري

مابقي تصاوير در ادامه مطلب …

ادامه مطلب »