درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for سپتامبر, 2009

» از ابتداي ماه مبارك رمضان هر روز مراسم برگزاري نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد روستاي آقچري برگزار گرديد. بنابراين گزارش مردم خير روستا همه روزه بعد از نماز جماعت، جمعيت روزه دار و مومن را با افطاري پذيرايي مي‌كردند. (28 شهريور 88)
» انتخابات رياست جمهوري دهم با حضور پر شور مردم روستاي آقچري در تاريخ 22 خرداد 88 برگزار شد. راي گيري در روستا از ساعت 16 و توسط صندوق سيار اخذ راي آغاز گرديد. اكثر اهالي محترم روستا در آن شركت كردند و به نامزد مورد علاقه خود راي دادند. در نهايت آقاي احمدي نژاد با كسب بيش از 24.500.000 راي رئيس جمهور دهم شد. از بازديدكنندگان سايت به خاطر عدم درج عكس در اين مورد پوزش مي‌خواهيم.
» به همت شوراي اسلامي روستاي آقچري كليه ي كوچه ها و خيابان هاي روستا نام گذاري شد. همچنين كليه ي خانه هاي روستا به كد پستي تجهيز شد.
» صرفه جويي در مصرف آب به خصوص در روز هاي تعطيل و آخر هفته جهت جلوگيري از قطعي آب الزامي است. همچنين آب روستاي آقچري در ساعات 9 شب الي 6 صبح به احتمال فراون در روز هاي آخر هفته قطع مي شود.
» خبر ديگر اينكه صبح هاي جمعه همايش كوهنوردي در روستاي آقچري برگزار مي شود. محل حركت دره حمام عمومي در روستا مي باشد. اين كار نيز به همت شوراي اسلامي روستاي آقچري و در جهت پر كردن اوقات فراغت و ورزش سالم كوهنوردي در نظر گرفته شده است.
» اما در اطلاعيه اي كه از طرف شوراي اسلامي و هيئت امناي روستاي آقچري صادر شده است و متن آن نيز در مسجد روستا درج شده  است آمده است :
بنا به پيشنهاد شما عزيزان در خصوص برگزاري مراسم در مسجد مقتضي است :
1- در مراسم برگزاري ختم با حلوا و خرما پذيرايي شود.
2- حتي الامكان هزينه هاي مربوط به صرف غذا جهت امور عمراني در اختيار شورا قرار گيرد.
3- بابت برگزاري مراسم مبلغ 100000 ريال پرداخت شود.
4- پس از اتمام مراسم جهت نظافت محيط مسجد با خادم همكاري به عمل آيد.
با تشكر – شواري اسلامي و هيئت امناي روستاي آقچري.