درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for ژانویه, 2010

روز گذشته به منزل برات‌علي محمد عليزاده رفتيم ، خانه‌اي قديمي و كوچك در شرق تهران. او از بزرگان روستا محسوب مي‌شه كه از موقعي كه ما يادمون هست تنها در اين خانه كلنگي ساكن هست. الان بازنشته هست و بازاري، به قول خودش تو منوچهري رفت و آمد زيادي داره و سرشو با عتيقه و اجناس و كتب و قالي‌هاي دست‌باف قديمي گرم كرده.
تو اقوام به عمو معروفه ، اقوام هم نهايتاً سالي يكي دو بار بهش سر بزنن. آدم خوبيه ولي اخلاق خاص خودشو داره، نمي‌دونم چرا نمي‌زاره يه خط تلفن يا موبايل براش تهيه بشه، خودش مي‌گه نمي‌خرم، پولشم دارم ! ديگه الله اعلم !
جمعه‌اي كه سرزده رفتيم خونش، گفت چرا خبر نداديد؟ ما هم به شوخي گفتيم زنگ زديم و تلفن را برنداشتيد! دريغ از يك خط تلفن!
بهش گفتيم عمو، خوشه چندي؟ گفت ما به اين خوشه موشه‌ها كاري نداريم! فقط اينو بدون 16000 تومان از حقوقم كسر شده! بهش گفتيم عمو، شاه يا خميني (ره)؟ گفت خدا هر جفتشون رو بيامرزه ! بگذريم …
رفت آلبوم عكسشو آورد، عكس‌هاي ديدني و بي‌نظير از گذشته‌ها، از خاطرات تكرار نشدني روزگارهاي دور در آقچري، گفتيم عكس‌ها رو مي‌دي به ما اسكن كنيم بزاريم تو سايت؟ طبق معمول پاسخش منفي بود! ما هم گفتيم همينم از دست مي‌ديم، بزار با موبايل از روشون عكس بگيريم، از هيچي كه بهتره …

1- تصوير اول ، برات‌علي محمد عليزاده را در روزگاران گذشته و ايام جواني نشان مي‌دهد.

 

2- تصوير دوم، جديدترين تصوير برات‌علي محمد عليزاده مي‌باشد.

3- تعزيه‌خواني ايام دور در روستاي آقچري در اين تصوير مشخص است.

مابقي تصاوير در روزهاي آينده منتشر مي‌گردد …

امشب به يكباره متوجه شدم كه بانك‌اطلاعاتي (DataBase) سايت آقچري هك شده است. ظاهراً اين كار توسط فردي با هويت عراقي انجام شده و با بررسي‌هايي كه ما انجام داديم متوجه شديم كه بسياري از سايت‌هاي داخلي و خارجي نيز توسط همين فرد هك شده است.
البته هدف هك مشخص نبوده و بهتر است براي كسب اطلاعات بيشتر عبارت “HackeD By ShBh BaGhDaD” را در گوگل جستجو نمائيد.
به هر حال ما سريعاً با به‌روز‌سازي سايت و پشتيباني كه از مطالب داشتيم سايت را به حالت عادي درآورديم و خوشختانه آسيبي به سايت وارد نشده و در حال حاضر سايت قدرتمندتر از هميشه در دسترس است.
التماس دعا

پانوشت : سايت روستاي آقچري مجدداً توسط هكرهاي عربي هك شد !! (11/11/88)
اين بار نيز دو هكر عربي كه خود را “هكر السنه” و “DoS HaCker” معرفي كرده بودند با نفوذ به كنترل پنل سايت صفحه اصلي را با دو پسوند .html و .php تغيير دادند. البته پيام‌ها و شعارهاي سياسي نيز در صفحات هك شده مشاهده مي‌شد!

حالا كه ظاهراً هكرهاي عربي نمي‌خواهند آرام بنشينند، ما هم دست به كار خواهيم شد و به‌زودي چندين سايت عربي را به نام روستاي آقچري هك مي‌كنيم، باشد تا درس عبرتي شود براي آن‌ها …

حسنبکی چشمه در پایین قوری دشت هست که جویبارهای زیادی داره ، کلیپ گرفته شده از دو خرچنگ هست که به صورت دعوا و مجادله در حسنبکی چشمه به جان هم افتادن و دستیار اصلی تهیه ی این کلیپ جناب مرتضی محمد علیزاده هستند ، البته تابستان ۸۷ کمی ناخوش احوال و سرماخورده بودم. فایل فشرده شامل دو کلیپ به فرمت ۳gp است.

دانلود کلیپ » به حجم ۷۵۵ کیلوبایت

یک دره‌ای هست حوالی امام‌زاده روستای آقچری که در آن دره چشمه‌ای با آب گوارا وجود داره که از قدیم به اسب چشمه معروف بوده. آبی پاک و زلال از دل کوه ، صد رحمت به این آب که مطمئناً از آب لوله‌کشی تهران بهتره !

به نظرتون این بابا داره به چی فکر می‌کنه ؟