درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for فوریه, 2010

اين روزها آقچري فصل زمستان را سپري مي‌كند. در اين مطلب، 4 تصوير جديد كه به همت آقاي “مرتضي محمد عليزاده” تهيه شده است را براي شما آماده كرده‌ايم. تصاوير در تاريخ 23 بهمن 88 گرفته شده است.

مابقي تصاوير در ادامه مطلب …

ادامه مطلب »

اين سه تصوير كه شما هم‌اكنون مشاهده مي‌كنيد مربوطه به چند دهه قبل بوده و واقعاً بي‌نظير مي‌باشد. تمام اين‌ها مي‌تواند خاطرات قديمي‌هاي روستاي آقچري را زنده كند. به هر حال شما هم اگر اين افراد را مي‌شناسيد، در نظرات اعلام فرمائيد.

با تشكر از آقاي برات‌علي محمد عليزاده كه اين تصاوير را در اختيار ما قرار دادند.