درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for آوریل, 2010

با خبر شدیم که دکل مخابراتی تلفن سیار در روستای آقچری به سرقت رفته و خطوط ارتباطی این روستا و روستاهای مجاور (خوزنان و ابراهیم آباد) نیز کاملاً قطع شده است ! شنیده‌ها حاکی از آن است که این اتفاق برای بار دوم رخ داده است ! به هر حال تا اطلاع ثانوی به منظور برقرای ارتباط و تماس تلفنی باید از خطوط 0912 و 0919 استفاده کنید. امکان ارسال SMS و اتصال به اینترنت از طریق GPRS همراه اول کمافی‌سابق میسر می‌باشد.

همانطور که می دانید روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و از توابع شهرستان آبیک در استان قزوین می باشد و برای رسیدن به این روستا باید از جاده طالقان استفاده کنیم. جاده طالقان تقریباً 15 کیلومتر بعد از سیمان آبیک بوده که از این جاده می توان به روستاهایی نظیر آقچری، خوزنان، صمغ آباد و شهرک زیاران و شهرک اصلی طالقان و روستاهای بالا طالقان دسترسی داشت.

در اوایل جاده طالقان، به شهرک زیاران می رسیم. شهرک زیاران در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته و هم اکنون دارای امکانات رفاهی و تفریحی خوبی می باشد. در این شهرک، فروشگاه بزرگی به نام “فروشگاه ایلوند” قرار دارد که اکثر مردم روستای آقچری از این فروشگاه مواد غذایی، میوه و لبنیات مورد نظر خود را تهییه می کنند. جالب است بدانید که فروشگاه مواد غذایی ایلوند داری سایت به نشانی Ilvand.ir  نیز بوده و همچنین کارکنان آن به سایت آقچری لطف داشته و دیدگاه های خود را همواره در سایت روستا درج می کنند.

 

بعد از عبور از شهرک زیاران و روستای خوزنان، به اولین نیروگاه خورشیدی کشور می رسید. این نیروگاه خورشیدی در ابتدای جاده ورودی روستای آقچری قرار گرفته است.

و نهایتاً بعد از این نیروگاه خورشیدی، سنگ بزرگی (بخوانید پیلا سنگ !) را مشاهده می کنید که روی آن نوشته شده ” به روستای آقچری خوش آمدید ” …

در روز سیزدهم فروردین ماه سال 89 که روز انس با طبیعت می باشد، تعداد زیادی از اهالی روستای آقچری به همراه خانواده به طبیعت سرسبز و زیبای روستا آمده و این روز را با خوشی به پایان رساندند. تصاویر زیر از تپه های اسبی چشمه و از نمای بالا در این روز تهیه شده که تقدیم شما می شود.