درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for می, 2010

با خبر شديم كه نسخه چاپي صفحات سايت روستاي آقچري در بين مردم روستا دست به دست شده است. خادم مسجد امام حسين (ع) روستا (آقاي رضا شيرازي) نيز با ديدن تصوير و مطلب خود كه قبلا در اينجا منتشر شده بود، خوشحال شده بود:

در هنگام اذان ظهر نيز سري به مسجد روستاي آقچري زديم و تصوير زير را تهيه كرديم:

روز دوشنبه 27 / 2/ 89 براي تهيه نقشه هادي روستاي آقچري سري به آقايان تنكماني و شيرازي كه در مشاور املاك روستا مستقر بودند زديم كه به زودي اين نقشه براي دانلود در سايت منتشر مي‌شود.

(سمت راست آقاي اسماعيل تنكماني و سمت چپ آقاي ايوب شيرازي)

روز شنبه مورخ 25 / 2 / 89 ساعت 10 صبح تصميم به كوه‌نوردي در ارتفاعات روستاي آقچري گرفتيم. شروع حركت از حمامي دره آغاز شد. هدفمان هم تفريح و ورزش بود و هم چيدن گياهي به نام والك كه به آتِك نيز معروف است. والَك گياهي است كوهي كه علاوه بر طعم و عطر و بويي كه دارد بسيار مفيد و كمياب نيز مي‌باشد. تقريباً نيم ساعتي از شروع حركتمان گذشته بود كه اين عكس را تهيه كردم كه در آن خانه‌هاي روستاي آقچري كاملاً مشهود است :

 

 كوه‌نوردي ادامه داشت تا اينكه گل‌هاي بسيار زيباي زرد رنگي كه در يك ناحيه تجمع كرده بودند، نظرمان را جلب كرد. در اين تصوير اگر دقت كنيد علاوه بر اين گل‌هاي زرد رنگ، نمايي دور از قسمت سكنه نشين روستاي آقچري كاملاً مشهود است.

تقريباً بيش از 2 ساعت از كوه‌نوردي ما در ارتفاعات روستاي آقچري گذشته بود كه تصوير زير را گرفتيم. همانطور كه مشخص است به قدري بالا رفته‌ايم كه قسمت سكنه نشين روستاي آقچري به زحمت قابل رويت و تشخيص است.

 همچنين علاوه بر تصاوير بالا شما مي‌توانيد كليپ‌هاي ويدئويي زير را كه در همين زمينه تهيه شده است، دانلود كنيد. فرمت اين تصاوير 3GP (فرمت قابل پخش در موبايل) بوده كه توسط نرم افزار 3GP Player و KM Player در رايانه نيز قابل پخش مي‌باشد.

دانلود كليپ ويدئويي شماره 1 – حجم 1,93 مگابايت
دانلود كليپ ويدئويي شماره 2 – حجم 1,38 مگابايت
دانلود كليپ ويدئويي شماره 3 – حجم 1,71 مگابايت

حاشيه كوه‌نوردي : در هنگام برگشت به روستا، باران شديدي بارديد و باعث لغزنده شدن سطح كوه شد.

   سرويس فتوبلاگ و گالري عكس آنلاين روستاي آقچري در سايت اشتراك تصوير Flickr راه‌اندازي شد. شما دوستان مي‌توانيد علاوه بر بازديد از آن نسبت به عضويت در Flickr اقدام نمائيد. اين سرويس اجازه مشاهده و ذخيره تصاوير زيبا از روستاي آقچري را براي شما فراهم مي‌كند. پس از اين پس فلكير روستاي آقچري را از دست ندهيد !

لينك دسترسي : http://www.flickr.com/photos/aqchari

امروز براي شما بازديدكنندگان محترم سايت، 3 تصوير پس‌زمينه بسيار زيبا و با كيفيت كه در تاريخ 17 ارديبهشت 89 از روستاي آقچري تهيه شده است را آماده كرده‌ام. روستاي آقچري در فصل ارديبهشت بسيار زيبا و سرسبز و خوش آب و هوا شده كه تصاوير زير خود گوياي اين مطلب است. شما مي‌توانيد پس از دانلود اين تصاوير، از آن‌ها به عنوان تصوير پس‌زمينه رايانه خود بهره بگيريد.

توجه : پس از دانلود تصاوير بهتر است آن را از حالت فشرده (ZIP) خارج نمائيد.