درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for سپتامبر, 2010

سرپرست شرکت گاز استان قزوين هزينه تقريبي اجراي پروژه گازرساني به روستاهاي صمغ آباد ، آقچري ، آتاتک ، وندر ، اصغرآباد و ميانکوه را بالغ بر 13 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: با انجام گازرساني به اين 6 روستا تعداد 242 خانوار با جمعيتي بالغ بر 688 نفر از نعمت گاز خانگي برخوردار مي شوند.

  به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران محمدعلي شفيعها با بيان اينكه کلنگ گازرساني به 6 روستاي صمغ آباد ، آقچري ، آتاتک ، وندر ، اصغرآباد و ميانکوه به زمين زده شد، گفت : تمامي شهرهاي شهرستان آبيك از نعمت گاز طبيعي بهره مند هستند که اين به معناي بهره مندي 98 درصد خانوار هاي شهري اين شهرستان از نعمت گاز طبيعي مي باشد.

وي به بهره مندي 61 در صد روستاهايي آبيک از گاز خانگي اشاره کرد و افزود : اين رقم پس از تزريق گاز پروژه ها  به 77 درصد رسيد.

مهندس شفيعيها در خصوص افتتاحيه گازرساني به 6 روستاي فوق گفت: هزينه اجرايي گازرساني به روستاهاي ابراهيم آباد و خاکشان بالغ بر 3 هزار و 600 ميليون ريال ، هزينه اجرايي گازرساني به روستاهاي قزان چال و محموديان بالغ بر 6 هزار ميليون ريال و هزينه اجرايي گازرساني به روستاهاي حسين آباد و قره قباد بالغ بر هزار و 570 ميليون ريال است .

منبع : سايت رسمي شركت ملي گاز ايران

در ايام ماه مبارك رمضان هر شب مسجد روستاي آقچري ميزبان اهالي بوده و سفره افطاري به همت اهالي داير گرديده است. همچنين در ليالي قدر مراسم ويژه‌اي در مسجد روستا برگزار گرديد. اين مراسم پس از افطاري با برگزاري نماز جماعت، دعاي جوشن كبير، سخراني و مداحي ادامه داشت. تصاوير زير در شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان 89 تهيه شده كه از ديدگاه شما مي‌گذرد.