درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for ژانویه, 2011

یکی از اقوام از نمایش تصویر کرسی نشینی در رسانه ملی که پیشتر در سایت منتشر بوده بود خبر داد. این فرد گفت که این تصویر چند روز قبل در یک برنامه‌ تلویزیونی که در رابطه با کرسی صحبت می‌شده است، از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است. هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه در چه برنامه و چه تاریخی این تصویر پخش شده است در دسترس نیست. شما نیز چنانچه در این زمینه اطلاعی دارید، ما را بی خبر نگذارید!

از سمت راست : ذبیح آقانبی ، احداله آقانبی و محمدعلی محمدعلی‌زاده

با تشکر از سرکار خانم عسگری به خاطر ارسال این تصاویر زیبا برای سایت آقچری. این تصاویر در تاریخ 15 دی 1389 تهیه شده و روستای آقچری نیز مانند اکثر شهرها و روستاهای کشورمان، حال و هوای زمستانی به خود گرفته و سفید پوش شده است.

با سلام. ضمن پوزش از تاخیر در به روز رسانی سایت ؛

این تصاویر که به همت آقا امید به دست ما رسیده است را تقدیم می‌کنیم به تمامی بازدیدکنندگان خوب روستای آقچری.

تصویر شماره 1 – نمایی از روستای آقچری

تصویر شماره 2 – ماه شکر خانم – مسئول حمام روستای آقچری که مصاحبه صوتی با ایشان در سایت موجود است.

تصویر شماره 3 – نمایی زیبا از روستای آقچری