درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

Archive for آوریل, 2012

با سلام خدمت تمامی کاربران و اهالی محترم ،

جا دارد سال نو را تبریک عرض کنیم. ابتدا از بابت تاخیر به وجود آمده در به روز رسانی سایت پوزش می خواهیم. امیدواریم بتوانیم در سال جدید بار دیگر همراه شما باشیم. همچنین همچون گذشته آماده دریافت نظرات و ایده‌های همه شما عزیزان هستیم.

تمایل نداشتیم سال جدید را با این خبر نه چندان جالب آغاز کنیم، اما چاره‌ای جز اطلاع رسانی شفاف و صحیح نداریم.

همانطور که می دانید یکی از محله های زیبای روستای آقچری، اسپرسان نام دارد که قبلا در همین سایت در خصوص این مکان، مطالب و تصاویری منتشر شده بود. اما ظاهرا مدتی است که از ورود همه افراد به جز سکنه و مالکین خانه ها و باغ های این محله، جلوگیری می شود. با این کار، خیلی از افراد و اهالی روستا از ورود به این مکان و لذت بردن از طبیعت زیبای آن، منع شده اند.

این را همه می دانند که راه‌های فرعی زیادی برای ورود به این مکان وجود دارد، اما سوال اصلی اینجاست که آیا این کار جنبه قانونی دارد و چه کسی یا چه کسانی این کار را کرده اند؟ اگر اطلاعاتی در دست دارید خواهشمند است در بخش نظرات همین سایت، آن را درج فرمائید.

منتظر مطالب و تصاویر جدید از روستا باشید …