درباره روستاي آقچري

روستای آقچری در غرب تهران واقع شده و ۱۱۰ کیلومتر از تهران تا این روستا فاصله است. این روستا نزدیک شهر طالقان و از توابع شهر آبیک در استان قزوین بوده و برای رسیدن به آن باید از شهر های کرج ، هشتگرد و آبیک بگذریم و وارد جاده طالقان شویم. سپس با پشت‌سر گذاشتن شهرک زیاران و روستای خوزنان می‌توان وارد این روستا شد. روستای آقچری تقریباً ۵۰ کیلومتر با استان قزوین فاصله دارد. وجود اماکن دیدنی و مردمی خون گرم ، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر شهدای هشت سال دفاع مقدس بر ویژگی‌های این روستا افزوده است. موقعیت دقیق این روستا بعد از زیاران می‌باشد.
آقچری در لغت به معنای چراگاه سفید بوده و یک واژه ترکی است. این روستا دارای معادن سنگ بوده که سهام دارانی را به خود جذب کرده‌ است.

جستجو
جديدترين نظرات ارسالي
خبرنامه پيامكي

 SMS: 20009195151505
شما می توانید با ارسال عدد 1 به شماره پیامک سایت عضو خبرنامه پیامکی شده و آخرین اخبار سایت را از طریق موبایل دریافت نمائید
Email : aqchari |@| gmail.com

یکی از اقوام از نمایش تصویر کرسی نشینی در رسانه ملی که پیشتر در سایت منتشر بوده بود خبر داد. این فرد گفت که این تصویر چند روز قبل در یک برنامه‌ تلویزیونی که در رابطه با کرسی صحبت می‌شده است، از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است. هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه در چه برنامه و چه تاریخی این تصویر پخش شده است در دسترس نیست. شما نیز چنانچه در این زمینه اطلاعی دارید، ما را بی خبر نگذارید!

از سمت راست : ذبیح آقانبی ، احداله آقانبی و محمدعلی محمدعلی‌زاده

یک پاسخ به “پخش تصویر کرسی نشینی در آقچری از طریق رسانه ملی !؟”

  • روستای زیناب یکی از روستاهای شهرستان شبستر واقع در بخش مرکزی این شهرستان و در مختصات جغرافیایی ‏۳۰″ ۵۲′ ۴۵°شرقی ‏۲۷″ ۹′ ۳۸°شمالی قرار دارد. این روستا دارای 2200 سکنه بوده و شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی است.کلمه زیناب از دو کلمه “زینه” به اضافه “آب” تشکیل شده است. “زینه” در زبان ترکی بهمعنی تراوش خود به خود آب بوده و ترکیب این دو کلمه با هم نشان دهنده پر آبی و جلگه بودن این روستا است که از قرار گرفتن مابین رشته کوه های میشو و دریاچه ارومیه مشهود است. با این حال، اکنون به دلیل خشک شدن آب دریاچه ارومیه و پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی، این روستا با مشکل کم آبی مواجه است.

یک نظر بگذارید